Неділя, 19.05.2024, 19:16
Вітаю Вас Гість

Схема високого іконостасу

Схема високого іконостасу:

1 ряд (знизу) - НАМІСНИЙ з царськими вратамі.На царських вратах зображуються 4 євангеліста і Благовіщення, над царськими вратамі - Таємна вечеря. З боків царських врат- праворуч: Спас, поруч з нам храмова ікона; -слева Богоматір, поруч ікона особливо шанованого святого. Північні і Південні двері- дияконські.

2 ряд - СВЯТКОВИЙ. У ньому зображуються 12 свят (зліва на право): Різдво Богородиці, Введення в храм, Благовіщення, Різдво Христове, Стрітення, Хрещення, Преображення, Вхід в Єрусалим, Вознесіння, Трійця, Успіння Богоматері, Воздвиження Хреста (можуть бути й ін. Свята і пристрасті).

ряд - АПОСТОЛЬСЬКИЙ. У ньому зображуються 12 апостолів (зліва на право): Маттій, Іван, Матвій, Тадей, Варфоломій, Петро, Яків, Андрій, Яків Алфеїв, Симон, Пилип, Хома (В центрі ікона Вседержителя).

4 ряд - ДЕІСУСНИЙ (деисис - моління, грец.). В центрі - ікона «Спас в силах», що представляє Христа, як грізного судію всього світобудови; зліва і справа - зображення Пресвятої Богородиці, святого Іоанна Предтечі, архангелів, апостолів і святих.

5 ряд - ПРОРОЧИЙ. Це Церква, яка вже отримала Закон і через пророків сповіщає про Богородицю, від якої втілиться Христос. Саме тому в центрі цього ряду знаходиться ікона «Знамення», що зображає Божу Матір з піднятими в молінні руками і з Богомладенцем в лоні.

6 ряд - ПРАОТЕЧИЙ. Розташовується під хрестом, в самому верху. Це образ Церкви старозавітної, ще не отримала Закон. Тут зображені праотці від Адама до Мойсея. В центрі цього ряду ікона «Трійця Старозавітна» - символ передвічного ради Святої Трійці про самопожертву Бога Слова в спокутування гріхопадіння людського. Ікона «Гостинність Авраама» (або «Явище Аврааму у дуба Мамврийского»), яка також поміщається в центрі праотеческий ряду, має інший богословський зміст - це договір, укладений Богом з людиною.

7 ряд - Вінчає іконостас РОЗП'ЯТТЯ (різьблене і живописне).

 

счетчик посещений